Kantoni Vic-sur-Seille

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Vic-sur-Seille
Canton de Vic-sur-Seille
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Arrondissement Château-Salins
Kryeqëndra Vic-sur-Seille
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 177,82 km2
Popullsia 3.834 banorë 1999
Dendësia 21,56 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5734

Kantoni Vic-sur-Seille (frëngjisht: Canton de Vic-sur-Seille) është një kantondepartamentin Moselle, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vic-sur-Seille. Ka sipërfaqe 177.82km2 dhe popullsi 3834 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Vic-sur-Seille aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]