Kantoni Florange

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Florange
Canton de Florange
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Arrondissement Thionville-Ouest
Kryeqëndra Florange
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 18,74 km2
Popullsia 18.683 banorë 1999
Dendësia 996,96 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5739

Kantoni Florange (frëngjisht: Canton de Florange) është një kantondepartamentin Moselle, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Florange. Ka sipërfaqe 18.74km2 dhe popullsi 18683 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Florange aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Philippe Tarillon

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]