Kantoni Behren-lès-Forbach

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Behren-lès-Forbach
Canton de Behren-lès-Forbach
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Arrondissement Forbach
Kryeqëndra Behren-lès-Forbach
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 86,82 km2
Popullsia 28.548 banorë 1999
Dendësia 328,82 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5747

Kantoni Behren-lès-Forbach (frëngjisht: Canton de Behren-lès-Forbach) është një kantondepartamentin Moselle, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Behren-lès-Forbach. Ka sipërfaqe 86.82km2 dhe popullsi 28548 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Behren-lès-Forbach aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Jean-Bernard Martin

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]