Kantoni Lorquin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Lorquin
Canton de Lorquin
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Arrondissement Sarrebourg
Kryeqëndra Lorquin
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 210,91 km2
Popullsia 6.870 banorë 1999
Dendësia 32,57 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5716

Kantoni Lorquin (frëngjisht: Canton de Lorquin) është një kantondepartamentin Moselle, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lorquin. Ka sipërfaqe 210.91km2 dhe popullsi 6870 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lorquin aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Emmanuel Riehl

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]