Kantoni Bouzonville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bouzonville
Canton de Bouzonville
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Arrondissement Boulay-Moselle
Kryeqëndra Bouzonville
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 241,81 km2
Popullsia 34.343 banorë 1999
Dendësia 142,02 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5704

Kantoni Bouzonville (frëngjisht: Canton de Bouzonville) është një kantondepartamentin Moselle, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bouzonville. Ka sipërfaqe 241.81km2 dhe popullsi 34343 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bouzonville aktualisht përbëhet nga 32 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Clément Larcher

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]