Kantoni Saint-Avold-1

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Avold-1
Canton de Saint-Avold-1
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Arrondissement Forbach
Kryeqëndra Saint-Avold
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 28.837 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5727

Kantoni Saint-Avold-1 (frëngjisht: Canton de Saint-Avold-1) është një kantondepartamentin Moselle, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Avold. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 28837 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Avold-1 aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Fabrice Boucher

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]