Kantoni Maizières-lès-Metz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Maizières-lès-Metz
Canton de Maizières-lès-Metz
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Arrondissement Metz-Campagne
Kryeqëndra Maizières-lès-Metz
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 28,22 km2
Popullsia 27.244 banorë 1999
Dendësia 965,41 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5743

Kantoni Maizières-lès-Metz (frëngjisht: Canton de Maizières-lès-Metz) është një kantondepartamentin Moselle, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Maizières-lès-Metz. Ka sipërfaqe 28.22km2 dhe popullsi 27244 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Maizières-lès-Metz aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]