Kantoni Saint-Avold-2

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Avold-2
Canton de Saint-Avold-2
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Arrondissement Forbach
Kryeqëndra Saint-Avold
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 39.674 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5749

Kantoni Saint-Avold-2 (frëngjisht: Canton de Saint-Avold-2) është një kantondepartamentin Moselle, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Avold. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 39674 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Avold-2 aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean Schuler

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]