Kantoni Freyming-Merlebach

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Freyming-Merlebach
Canton de Freyming-Merlebach
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Arrondissement Forbach
Kryeqëndra Freyming-Merlebach
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 62,05 km2
Popullsia 28.340 banorë 1999
Dendësia 456,73 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5741

Kantoni Freyming-Merlebach (frëngjisht: Canton de Freyming-Merlebach) është një kantondepartamentin Moselle, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Freyming-Merlebach. Ka sipërfaqe 62.05km2 dhe popullsi 28340 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Freyming-Merlebach aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Laurent Kleinhentz

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]