Kantoni Algrange

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Algrange
Canton d'Algrange
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Arrondissement Thionville-Ouest
Kryeqëndra Algrange
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 28,92 km2
Popullsia 17.599 banorë 1999
Dendësia 608,54 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5744

Kantoni Algrange (frëngjisht: Canton d'Algrange) është një kantondepartamentin Moselle, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Algrange. Ka sipërfaqe 28.92km2 dhe popullsi 17599 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Algrange aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - René Gori

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]