Kantoni Moyeuvre-Grande

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Moyeuvre-Grande
Canton de Moyeuvre-Grande
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Arrondissement Thionville-Ouest
Kryeqëndra Moyeuvre-Grande
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 35,07 km2
Popullsia 21.172 banorë 1999
Dendësia 603,71 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5722

Kantoni Moyeuvre-Grande (frëngjisht: Canton de Moyeuvre-Grande) është një kantondepartamentin Moselle, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Moyeuvre-Grande. Ka sipërfaqe 35.07km2 dhe popullsi 21172 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Moyeuvre-Grande aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Luc Corradi

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]