Kantoni Sarreguemines

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Sarreguemines
Canton de Sarreguemines
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Arrondissement Sarreguemines
Kryeqëndra Sarreguemines
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 21.965 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5730

Kantoni Sarreguemines (frëngjisht: Canton de Sarreguemines) është një kantondepartamentin Moselle, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Sarreguemines. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 21965 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Sarreguemines aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean-Claude Cunat

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]