Kantoni Pange

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Pange
Canton de Pange
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Arrondissement Metz-Campagne
Kryeqëndra Pange
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 239,5 km2
Popullsia 17.050 banorë 1999
Dendësia 71,19 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 23

Kantoni Pange (frëngjisht: Canton de Pange) është një kantondepartamentin Moselle, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Pange. Ka sipërfaqe 239.5km2 dhe popullsi 17050 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Pange aktualisht përbëhet nga 31 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]