Kantoni Rohrbach-lès-Bitche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Rohrbach-lès-Bitche
Canton de Rohrbach-lès-Bitche
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Arrondissement Sarreguemines
Kryeqëndra Rohrbach-lès-Bitche
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 182,18 km2
Popullsia 15.615 banorë 1999
Dendësia 85,71 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5726

Kantoni Rohrbach-lès-Bitche (frëngjisht: Canton de Rohrbach-lès-Bitche) është një kantondepartamentin Moselle, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Rohrbach-lès-Bitche. Ka sipërfaqe 182.18km2 dhe popullsi 15615 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Rohrbach-lès-Bitche aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]