Kantoni Sarreguemines-Campagne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Sarreguemines-Campagne
Canton de Sarreguemines-Campagne
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Arrondissement Sarreguemines
Kryeqëndra Sarreguemines
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 149,6 km2
Popullsia 25.772 banorë 1999
Dendësia 172,27 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5750

Kantoni Sarreguemines-Campagne (frëngjisht: Canton de Sarreguemines-Campagne) është një kantondepartamentin Moselle, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Sarreguemines. Ka sipërfaqe 149.6km2 dhe popullsi 25772 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Sarreguemines-Campagne aktualisht përbëhet nga 21 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean Karmann

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]