Kantoni Bitche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bitche
Canton de Bitche
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Arrondissement Sarreguemines
Kryeqëndra Bitche
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 301,19 km2
Popullsia 14.228 banorë 1999
Dendësia 47,24 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5702

Kantoni Bitche (frëngjisht: Canton de Bitche) është një kantondepartamentin Moselle, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bitche. Ka sipërfaqe 301.19km2 dhe popullsi 14228 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bitche aktualisht përbëhet nga 16 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]