Kantoni Réchicourt-le-Château

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Réchicourt-le-Château
Canton de Réchicourt-le-Château
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Arrondissement Sarrebourg
Kryeqëndra Réchicourt-le-Château
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 182,76 km2
Popullsia 3.940 banorë 1999
Dendësia 21,56 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5725

Kantoni Réchicourt-le-Château (frëngjisht: Canton de Réchicourt-le-Château) është një kantondepartamentin Moselle, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Réchicourt-le-Château. Ka sipërfaqe 182.76km2 dhe popullsi 3940 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Réchicourt-le-Château aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - André Perrin

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]