Kantoni Albestroff

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Albestroff
Canton d'Albestroff
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Arrondissement Château-Salins
Kryeqëndra Albestroff
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 200,9 km2
Popullsia 6.234 banorë 1999
Dendësia 31,03 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5701

Kantoni Albestroff (frëngjisht: Canton d'Albestroff) është një kantondepartamentin Moselle, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Albestroff. Ka sipërfaqe 200.9km2 dhe popullsi 6234 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Albestroff aktualisht përbëhet nga 26 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Alain Pattar

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]