Kantoni Sarrebourg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Sarrebourg
Canton de Sarrebourg
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Arrondissement Sarrebourg
Kryeqëndra Sarrebourg
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 220,91 km2
Popullsia 27.487 banorë 1999
Dendësia 124,43 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5729

Kantoni Sarrebourg (frëngjisht: Canton de Sarrebourg) është një kantondepartamentin Moselle, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Sarrebourg. Ka sipërfaqe 220.91km2 dhe popullsi 27487 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Sarrebourg aktualisht përbëhet nga 23 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean-Pierre Spreng

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]