Kantoni Metz-Ville-2

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Metz-Ville-2
Canton de Metz-Ville-2
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Arrondissement Metz-Ville
Kryeqëndra Metz
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 25.245 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5718

Kantoni Metz-Ville-2 (frëngjisht: Canton de Metz-Ville-2) është një kantondepartamentin Moselle, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Metz. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 25245 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Metz-Ville-2 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referenca[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]