Poliçka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Poliqka)
Jump to navigation Jump to search
Poliçkë
Fushmal
Fshat
noform
Vendndodhja
Poliçkë is located in Kosova
Poliçkë
Poliçkë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Dardanë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Gallap
Lartësia 775 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 39′ 1″ Veri

21° 40′ 59″ Lindje

Poliçkë është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Bunjak dhe Fushmal. Fshati gjendet në malet e Gollakut.

Shih dhe këtë[redakto | përpunoni burim]

Kadri Zeka - dëshmori i kombit.

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]