Rubovci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Rubovc)
Shko te: navigacion, kërko


Rubovci është vendbanim në Komunen e Dardanës dhe ka reth 112 banor. Shumica këtyre janë të familjes Jakupi .KTu me i bukuri eshte Besfort Jakupi Ka edhe familje tjera si Llazani, Vllasi dhe Gajtani[citim i duhur].. Në vitin 2006 asfalltua rruga Dardanë - Busavatë.