Ruboci (Dardanë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Rubovc)
Shko te: navigacion, kërko
Ruboc
Lugajë
Fshat
Vendndodhja
Ruboc is located in Kosova
Ruboc
Ruboc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Dardanë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Gallap
Lartësia 550 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Prefiksi -
Targa 06 RKS
Koordinatat 42° 34′ 22″ Veri

21° 32′ 57″ Lindje

Ruboc është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Lugas dhe Lugajë.

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]