Bosca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 42°21′V 21°21′L / 42.35°V 21.35°L / 42.35; 21.35

Boscë
Fshat
Vendndodhja
Boscë is located in Kosova
Boscë
Boscë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Dardanë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 600 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 36′ 34″ Veri

21° 35′ 21″ Lindje

Boscë është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë. Vendasit e quajnë fshatin Huboc.[1]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Sadiku, Sinan. "Shtrirja hapësinore e Gallapit në komunën e Dardanës dhe emërtimi i vendbanimeve". Zemra Shqiptare. Marrë më 3 shkurt 2018. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]