Dhelpra e kuqe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Dhelpra e kuqe është dhelpra më e përhapur në botë. Ajo gjithashtu ka shtrirjen më të madhe nga të gjitha llojet e mishngrënësve, dhe përfshin gjithe Hemisferën Veriore, nga Qarku Arktik, në Euroazi dhe Amerikë Veriore.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Kurtén, Björn (1968). Pleistocene mammals of Europe. Weidenfeld & Nicolson. pp. 114-116.