Rufca e Re

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Rufci i Ri)
Jump to navigation Jump to search
Rufcë e Re
Fshat
Vendndodhja
Rufcë e Re is located in Kosova
Rufcë e Re
Rufcë e Re
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 553 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 31′ 26″ Veri

21° 5′ 49″ Lindje

Rufcë e Re është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]