Ndryshimi mes inspektimeve të "Holanda"

Jump to navigation Jump to search
73 bytes removed ,  6 vjet më parë
('Coat of arms of the Netherlands.svg' -> 'Royal Coat of Arms of the Netherlands.svg' using GlobalReplace v0.2a - Fastily's PowerToys: new svg version)
Klima e Holandës është e butë me verë të freskët deri të ftohtë dhe dimër të butë.
 
Pjesa më e madhe e relievit është terrenRelievi i rrafshët dhe i ulët, ndërsa në juglindje gjendenHollandes disaeshte maleultesinor. Pika më e ultë e relievit gjendet në nivelin e detit në vendin e quajtur Cuidplaspolder (''[[Gjuha Holandeze|hol]].:Zuidplaspolder'') (-7m) dhe ajo më e larta, 322 metra mbi nivelin e detit, në vendin e quajtur Valserberg (''[[Gjuha Holandeze|hol]].:Vaalserberg'').
 
== Ekonomia ==
Anonymous user

Menyja e navigimit