Vuvuca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vuvucë
Βοβούσα
Fshat
noform
Pamje të fshatit nga ura e Vuvucës
Vendndodhja
Vuvucë is located in Greqia
Vuvucë
Vuvucë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Janinës
Komuna e Zagorit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1276 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 56′ 13″ Veri

21° 2′ 57″ Lindje

Vuvucë (greqisht: Βοβούσα/Vovoúsa; vllahisht: Baiesa ose Baiasa) është fshat në qarkun i Janinës, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]