Radhatopi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Radhatop
Ροδοτόπι
Fshat
Vendndodhja
Radhatop is located in Greqia
Radhatop
Radhatop
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Janinës
Komuna e Zicës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 539 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 42′ 30″ Veri

20° 43′ 36″ Lindje

Radhatop (greqisht: Ροδοτόπι/Rodotópi) është fshat në qarkun i Janinës, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati ishte njohur në gjuhën greke si Ροδοτόβι/Rodotóvi.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]