Mushkotica e Re

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mushkoticë e Re
Νέα Μουσιωτίτσα
Fshat
Vendndodhja
Mushkoticë e Re is located in Greqia
Mushkoticë e Re
Mushkoticë e Re
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Janinës
Komuna e Dodonës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 24′ 55″ Veri

20° 50′ 21″ Lindje

Mushkoticë e Re (greqisht: Νέα Μουσιωτίτσα/Néa Mousiotítsa) është fshat në qarkun i Janinës, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]