Këneta (Dodonë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kënetë
Καννέτα
Fshat
Vendndodhja
Kënetë is located in Greqia
Kënetë
Kënetë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Janinës
Komuna e Dodonës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 638 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 29′ 18″ Veri

20° 52′ 11″ Lindje

Kënetë (greqisht: Καννέτα/Kannéta) është fshat në qarkun i Janinës, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]