Grazhdani (Dodonë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Grazhdan
Καταμάχη
Fshat
Vendndodhja
Grazhdan is located in Greqia
Grazhdan
Grazhdan
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Janinës
Komuna e Dodonës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 589 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 28′ 54″ Veri

20° 39′ 44″ Lindje

Grazhdan (greqisht: Καταμάχη/Katamákhi) është fshat në qarkun i Janinës, Greqi. Përpara vitit 1929, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Γράσδανη/Grásdani.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]