Toshkëzi (Dodonë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Toshkëz
Αχλαδέαι
Fshat
Vendndodhja
Toshkëz is located in Greqia
Toshkëz
Toshkëz
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Janinës
Komuna e Dodonës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 27′ 20″ Veri

20° 46′ 17″ Lindje

Toshkëz (greqisht: Αχλαδέαι/Akhladéai) është fshat në qarkun i Janinës, Greqi. Përpara vitit 1956, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Τόσκεσι/Tóskesi.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]