Tërsteniku (Zagor)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tërstenik
Τρίστενο
Fshat
Vendndodhja
Tërstenik is located in Greqia
Tërstenik
Tërstenik
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Janinës
Komuna e Zagorit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1073 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 47′ 36″ Veri

21° 0′ 12″ Lindje

Tërstenik edhe Arbënesh (greqisht: Τρίστενο/Trísteno; vllahisht: Trestenic ose Arbineş) është fshat në qarkun i Janinës, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Δρεστενίκον/Dresteníkon.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]