Kastanjani (Pogon)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kastanjan
Καστανή
Fshat
Vendndodhja
Kastanjan is located in Greqia
Kastanjan
Kastanjan
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Janinës
Komuna e Pogonit
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pogon
Lartësia 591 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 50′ 12″ Veri

20° 25′ 37″ Lindje

Kastanjan (greqisht: Καστανή/Kastaní) është fshat në qarkun i Janinës, Greqi. Përpara vitit 1953, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Καστάνιανη/Kastániani.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]