Lavdani (Pogon)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lavdan
Λάβδανη
Fshat
Vendndodhja
Lavdan is located in Greqia
Lavdan
Lavdan
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Janinës
Komuna e Pogonit
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pogon
Lartësia 1035 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 48′ 44″ Veri

20° 30′ 56″ Lindje

Lavdan (greqisht: Λάβδανη/Lávdani) është fshat në qarkun i Janinës, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]