Liskaçi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Liskaç
Ασημοχώρι
Fshat
Vendndodhja
Liskaç is located in Greqia
Liskaç
Liskaç
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Janinës
Komuna e Konicës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1033 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 15′ 35″ Veri

20° 45′ 13″ Lindje

Liskaç (greqisht: Ασημοχώρι/Asimokhóri) është fshat në qarkun i Janinës, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Λεσκάτσι/Leskátsi.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]