Bozhaniku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bozhanik
Ορεινού
Fshat
Vendndodhja
Bozhanik is located in Greqia
Bozhanik
Bozhanik
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Janinës
Komuna e Pogonit
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pogon
Lartësia 624 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 58′ 16″ Veri

20° 20′ 15″ Lindje

Bozhanik (greqisht: Ορεινόν/Oreinon) është fshat në qarkun i Janinës, Greqi. Përpara vitit 1928, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Μποζανίκον/Bozaníkon.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

vendndodhja

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]