Shklivani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shklivan
Σκλίβανη
Fshat
Vendndodhja
Shklivan is located in Greqia
Shklivan
Shklivan
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Janinës
Komuna e Dodonës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1143 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 24′ 59″ Veri

20° 56′ 23″ Lindje

Shklivan (greqisht: Σκλίβανη/Sklívani) është fshat në qarkun e Janinës, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]