Bureleshi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Burelesh
Κουμαριά
Fshat
Vendndodhja
Burelesh is located in Greqia
Burelesh
Burelesh
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Janinës
Komuna e Dodonës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 362 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 32′ 45″ Veri

20° 40′ 41″ Lindje

Burelesh (greqisht: Κουμαριά/Koumariá) është fshat në qarkun e Janinës, Greqi. Përpara vitit 1928, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Μπουρελέσα/Bourelésa.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]