Veltishta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Veltishtë
Χαραυγή
Fshat
Vendndodhja
Veltishtë is located in Greqia
Veltishtë
Veltishtë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Janinës
Komuna e Pogonit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 52′ 4″ Veri

20° 23′ 51″ Lindje

Veltishtë (greqisht: Χαραυγή/Kharavyí) është fshat në qarkun i Janinës, Greqi. Përpara vitit 1956, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Βάλτιστα/Váltista.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]