Kuçi (Zicë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kuç
Βρυσούλα
Fshat
Vendndodhja
Kuç is located in Greqia
Kuç
Kuç
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Janinës
Komuna e Zicës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 40′ 54″ Veri

20° 32′ 30″ Lindje

Kuç (greqisht: Βρυσούλα/Vrisoúla) është fshat në qarkun i Janinës, Greqi. Përpara vitit 1928, fshati ishte njohur në gjuhën greke si Κούτσι Φιλιατών/Koútsi Filiatón.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]