Rapshtica (Janinë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rapshticë
Πεδινή
Fshat
Vendndodhja
Rapshticë is located in Greqia
Rapshticë
Rapshticë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Janinës
Komuna e Janinës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 35′ 60″ Veri

20° 50′ 33″ Lindje

Rapshticë (greqisht: Πεδινή/Pediní) është fshat në qarkun i Janinës, Greqi. Përpara vitit 1928, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Ραψίστα/Rapsísta.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]