Dragoveci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dragovec
Έλαφος
Fshat
Vendndodhja
Dragovec is located in Greqia
Dragovec
Dragovec
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Janinës
Komuna e Dodonës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 26′ 21″ Veri

20° 43′ 49″ Lindje

Dragovec (greqisht: Έλαφος/Élafos) është fshat në qarkun i Janinës, Greqi. Përpara vitit 1928, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Δραγοβέτσι/Dragovétsi.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]