Mushkotica e Poshtme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mushkoticë e Poshtme
Κάτω Μουσιωτίτσα
Fshat
Vendndodhja
Mushkoticë e Poshtme is located in Greqia
Mushkoticë e Poshtme
Mushkoticë e Poshtme
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Janinës
Komuna e Dodonës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 23′ 41″ Veri

20° 48′ 50″ Lindje

Mushkoticë e Poshtme (greqisht: Κάτω Μουσιωτίτσα/Káto Mousiotítsa) është fshat në qarkun i Janinës, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]