Pondikati

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pondikat
Ποντικάται
Fshat
Vendndodhja
Pondikat is located in Greqia
Pondikat
Pondikat
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Janinës
Komuna e Pogonit
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pogon
Lartësia 616 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 58′ 11″ Veri

20° 22′ 56″ Lindje

Pondikat (greqisht: Ποντικάται/Pontikátai) është fshat në qarkun i Janinës, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]