Barkmadhi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barkmadh
Καστρίτσα
Fshat
Vendndodhja
Barkmadh is located in Greqia
Barkmadh
Barkmadh
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Janinës
Komuna e Janinës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 37′ 51″ Veri

20° 55′ 18″ Lindje

Barkmadh (greqisht: Καστρίτσα/Kastrítsa) është fshat në qarkun i Janinës, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Μπαρκμάδι/Barkmádhi.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]