Bezhani (Janinë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bezhan
Νέο Μπιζάνι
Fshat
Vendndodhja
Bezhan is located in Greqia
Bezhan
Bezhan
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Janinës
Komuna e Janinës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 786 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 34′ 7″ Veri

20° 52′ 17″ Lindje

Bezhan (greqisht: Νέο Μπιζάνι/Néo Bizáni) është fshat në qarkun i Janinës, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]