Mushkotica e Sipërme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mushkoticë e Sipërme
Άνω Μουσιωτίτσα
Fshat
Vendndodhja
Mushkoticë e Sipërme is located in Greqia
Mushkoticë e Sipërme
Mushkoticë e Sipërme
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Janinës
Komuna e Dodonës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 297 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 24′ 50″ Veri

20° 49′ 19″ Lindje

Mushkoticë e Sipërme (greqisht: Άνω Μουσιωτίτσα/Áno Mousiotítsa) është fshat në qarkun i Janinës, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]