Plezhnja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Plezhnjë
Αγία Αναστασία
Fshat
Vendndodhja
Plezhnjë is located in Greqia
Plezhnjë
Plezhnjë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Janinës
Komuna e Dodonës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 33′ 45″ Veri

20° 44′ 11″ Lindje

Plezhnjë (greqisht: Αγία Αναστασία/Ayía Anastasía) është fshat në qarkun i Janinës, Greqi. Përpara vitit 1928, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Πλέσια Τσαρκοβίστης/Plésia Tsarkovístis.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]