Mavropulli (Pogon)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mavropull
Μαυρόπουλον
Fshat
Vendndodhja
Mavropull is located in Greqia
Mavropull
Mavropull
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Janinës
Komuna e Pogonit
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Dropull
Lartësia 535 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 55′ 28″ Veri

20° 22′ 49″ Lindje

Mavropull (greqisht: Μαυρόπουλον/Mavrópoulon) është fshat në qarkun i Janinës, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]